Basik Auto-Elektronika Zabrze

Webasto - ogrzewanie postojoweSystemy grzewcze niemieckiego Webasto są produkowane od ponad 70 lat. Firma ta wyspecjalizowała się w produkcji samochodowych agregatów spalinowych, które zasilane są tym samym paliwem, co jednostka napędowa. Obecnie możemy wyróżnić agregaty wodne, oraz gazowe.

Agregaty wodneWodny układ ogrzewania postojowego Webasto służy zarówno do podgrzewania zimnego silnika przed rozpoczęciem jego pracy, jak i wnętrza samochodu. Całe urządzenie znajduje się zazwyczaj z przodu auta. Pobierając paliwo z baku, dostarcza je do komory spalania wymiennika ciepła, gdzie razem z powietrzem dostającym się przez dmuchawę tworzy mieszankę paliwowo-powietrzną. Ta podgrzewana jest przez specjalny żarnik, który inicjuje zapłon. Spaliny wydostają się przez niewielkiej średnicy układ wydechowy z tłumikiem (często możecie go znaleźć pod jednym z progów samochodu), a powstałe w ten sposób ciepło przekazywane jest przez wymiennik ciepła do układu chłodzącego silnik oraz nagrzewnicy.
Ogrzewanie firmy Webasto jest zintegrowane z centralnym ogrzewaniem, przez co ciepłe powietrze dostaje się do kabiny tymi samymi kanałami. Dzięki agregatowi wodnemu silnik może mieć odpowiednią temperaturę już w momencie rozruchu. Ogrzewana jest bowiem także ciecz chłodząca, która otacza jednostkę napędową.
Systemy grzewcze firmy Webasto posiadają moc znamionową od 4,2 kW (w niewielkich samochodach osobowych) do ok. 35 kW (np. w autobusach). Modele instalowane w większości samochodów osobowych klasy średniej zużywają ok. 0,2 l paliwa w ciągu 20 minut pracy przy pełnym obciążeniu. Oszczędność paliwa ze stosowania układów postojowego ogrzewania wynika ze zmniejszonego spalania dzięki wstępnemu ogrzaniu silnika.

Agregaty powietrzneAgregaty powietrzne w przeciwieństwie do wodnych, mają na celu ogrzanie jedynie wnętrza pojazdu, bez ingerencji w temperaturę pracy silnika. Mają za to mniejszy pobór prądu oraz zużycie paliwa. Wadą jest natomiast ich gabaryt, przez co najczęściej tego typu układy spotkamy w samochodach ciężarowych, gdzie ogrzewane są duże przestrzenie ładunkowe. Rzadziej znajdziemy je w pojazdach osobowych czy nawet autobusach.
Zasada działania jest jeszcze prostsza. Polega na pobraniu przez agregat powietrza, ogrzaniu go przy pomocy wymiennika ciepła (który również wykorzystuje proces spalania do tej czynności), i rozprowadzeniu po pomieszczeniu za pomocą np. systemu termoodpornych rur elastycznych. Maksymalne moce grzewcze modeli Webasto zaczynają się od 2 kW, a kończą na 9 kW. Już najmniejszy model Air Top 2000 ST jest w stanie wyprodukować 93 metry sześcienne ogrzanego powietrza na godzinę, zużywając przy tym 0,24 kg paliwa.

Sterowanie systemem Webasto


Może odbywać się za pomocą:

 • Zegara-timera
 • pilota
 • telefonu komórkowego

Zegar - timerTimer gwarantuje przyjemny klimat w samochodzie zawsze w odpowiednim czasie. To rozwiązanie dla tych, którzy chcą odpowiedniej temperatury w samochodzie o regularnych porach dnia. Możesz zaprogramować trzy różne czasy uruchomienia ogrzewania w ciągu dnia. Dzięki temu masz więcej czasu na poranne śniadanie, przyjemniejszą podróż z pracy po południu oraz miłe ciepło, gdy wysiadasz z samochodu.
Zaprogramuj ogrzewanie z 24-godzinnym wyprzedzeniem i ciesz się przyjemnym ciepłem dokładnie w zaplanowanym momencie. Ogrzewanie możesz oczywiście uruchomić natychmiast, bez uprzedniego programowania.

Pilot - Telestart T100 HTM lub Telestart T91Telestart T100 HTM

Elementy zdalnej obsługi urządzenia Webasto przekonują efektywnym wzornictwem, prostą obsługą i najwyższym stopniem niezawodności.
Ten inteligentny system zdalnego sterowania o zasięgu do 1.000 metrów oblicza i sprawdza moment włączenia urządzenia grzewczego zależnie od aktualnej temperatury otoczenia. Należy ustawić tylko wymagany czas odjazdu.

Telestart T91

Telestart T91 dysponuje prostą funkcją ZAŁ / WYŁ i zasięgiem do 1.000 metrów. Funkcja komunikatów zwrotnych sygnalizuje, że ogrzewanie postojowe zostało uaktywnione lub wyłączone. Wszystkie elementy zdalnej obsługi Telestart T91 przekonują efektywnym wzornictwem, prostą obsługą i najwyższym stopniem niezawodności.

Thermo call


Wygodniej już się nie da. Możesz uruchamiać i programować funkcje ogrzewania i wentylacji postojowej przez menu głosowe.
Przy Thermo Call nie jest potrzebne żadne dodatkowe urządzenie. Należy po prostu skorzystać z telefonu i przekazać ogrzewaniu postojowemu polecenie – sposób wygodny i dostępny z każdego miejsca.

 Zalety ogrzewania


 • Bez usuwania szronu – po prostu wsiadać i jechać.

  Rano trzeba wyjść na zimno i usuwać szron z szyb – ta wizja należy już do przeszłości. Dzięki ogrzewaniu postojowemu Webasto rozluźnieni rozpoczynacie swój dzień. Już z samego rana możecie cieszyć się przyjemnym ciepłem panującym wewnątrz Twojego samochodu.

 • Niezwykły klimat o każdej porze roku.

  Gdy Twój sąsiad odśnieża właśnie swój samochód, Ty wsiadasz do wnętrza pojazdu rozgrzanego dzięki ogrzewaniu postojowemu firmy Webasto. W lecie natomiast funkcja wentylacji postojowej zapobiega nadmiernemu przegrzewaniu się wnętrza i temperaturom jak w piekarniku.

 • Bezpieczeństwo dzięki dobrej widoczności.

  Dzięki ogrzewaniu postojowemu Webasto zapewniona jest doskonała widoczność od samego początku – i to bez usuwania lodu i szronu! Nie występuje także niebezpieczne zawilgocenie i ponowne zamarzanie od wewnątrz.

 • Ciepło już podczas wsiadania

  Wewnątrz pojazdu od momentu uruchomienia panuje przyjemna temperatura. Zdrętwiałe palce, dreszcze w wyniku zimna, zimne stopy i siedzenia należą do przeszłości. Możecie także zrezygnować z usuwania szronu i wkładania grubych ubrań, które przeszkadzają w prowadzeniu pojazdu.

 • Urządzenie pozwala na oszczędności

  Zużycie paliwa wzrasta tylko nieznacznie, ponieważ paliwo zaoszczędzone na skutek uruchamiania wstępnie rozgrzanego silnika kompensuje prawie całkowicie większe zużycie w fazie ogrzewania.

  Ile faktycznie kosztuje eksploatacja ogrzewania postojowego:

  Ogrzewanie postojowe przy silniku benzynowym: około 77 groszy (przy cenie 4,50 PLN / litr i 20 minutowym okresie ogrzewania)
  Ogrzewanie postojowe przy silniku wysokoprężnym: Około 46 groszy
  (przy cenie 4,25 / litr i 20 minutowym okresie ogrzewania)

 • Ochrania silnik.

  Każde uruchomienie zimnego silnika, na które narażasz swój pojazd, w znaczny sposób obciąża silnik. Ogrzewanie postojowe ochrania silnik redukując w ten sposób jego zużycie i pomaga uniknąć napraw.

 • Praktyczna ochrona środowiska.

  Dzięki ogrzewaniu postojowemu ochrania się silnik, własną kieszeń i naturę. Dzięki wstępnemu rozgrzaniu silnika redukowane są w znacznym stopniu emisje substancji szkodliwych. W silniku o zapłonie iskrowym nawet o prawie 40%.

 • Oszczędza mnóstwo czasu...

  Dzięki ogrzewaniu postojowemu oszczędzasz czas. Nie ma potrzeby usuwania lodu, wycierania zaszronionych szyb i rozgrzewania silnika. Ta ostatnia czynność jest poza tym niedozwolona z punktu widzenia rozporządzenia o ruchu drogowym.

 • Komfortowa obsługa.

  Samemu można wybrać rodzaj obsługi ogrzewania postojowego Webasto. Czy to uaktywnianie zdalne, czy przez telefon komórkowy lub zegar – wszystko jest możliwe! Każdy z rodzajów zapewnia komfort obsługi!

 • Inteligentna funkcja wentylacji latem.

  Ogrzewanie postojowe oferuje coś więcej niż tylko ciepło zimą. W lecie wprowadza do zaparkowanego samochodu powietrze z zewnątrz, ochładzając w ten sposób wnętrze pojazdu. Koniec z temperaturami jak w piekarniku i gorącym powietrzem!


  W jaki sposób działa ogrzewanie Webasto


Zapytanie o wycenę montażu ogrzewania postojowego - Webasto.


Pole wymagane
Pole wymagane
Pole wymagane
Pole wymagane
Pole wymagane
Pole wymagane
Pole wymagane
Pole wymagane

 
 

Oferta usług

Posiadamy wieloletnie doświadczenie.


Do naszych usług m. in.  należą:

===========================

Nowe galerie
=====================

Akceptujemy karty płatnicze.


=======================

Brak gotówki? U nas korzystny
kredyt na dowolną usługę.
Przykład:
Kwota kredytu: 2000 zł
ilość rat: 10
Wpłata własna: 200 zł
Rata miesięczna: 204 zł

=====================


Auto-holowanie
24h/dobę
Tel. +48 537-900-910

=====================


=====================


Znajdż nas na Facebooku.

=====================